Kavitácia

Kavitácia

Kavitácia – skvelý spôsob ako si poradiť s nadváhou a celulitídou

Kavitácia je neinvazívnou metódou, používanou najmä v kozmetických salónoch a v centrách lekárskej kozmetiky. Pôsobí redukčne na tukové vankúšiky a rieši následky nadmerného ukladania tuku – celulitídu. Samotná procedúra trvá 40 min. V jeden deň je možné si dať ošetriť maximálne 2 pratie tela.

Kavitácia je bezbolestná, nezanecháva jazvy, nezaťažuje organizmus anestézou ako chirurgické riešenie – liposukcia. Je tak alternatívou liposukcie a injekčnej lipolýzy.

Všetko o kavitácii

Indikácia a princíp fungovania kavitácie

Kavitácia sa využíva najmä pri odstraňovaní  lokálnej adipocity – na miesta, kde sa nadmerne ukladá tuk, a pri celulitíde, hlavne jej fibróznej forme. Je určená tým, ktorí sa márne pokúšajú schudnúť z určitých partií tela alebo bojujú s celulitídou, využívajú ju aj klienti pre ďalšie formovanie tela a preventívne pôsobenie.

Kavitačnou metódou dosiahneme formovanie telesných partií: brucha, stehien, sedacej časti,  bokov, chrbtovej časti, horných končatín…

Výsledky sa dostavujú už po prvej kavitačnej procedúre úbytkom tuku, mení sa povrch pokožky a tonus kože, prejav tzv. pomarančovej kože ustupuje.

Kavitačný prístroj obsahuje hlavicu, ktorá má 4 pracovné plochy, zabezpečujúce širší záber, a tým aj lepší výkon a rýchlejšie výsledky oproti menším monohlaviciam.

Pri prvej návšteve klienta a vstupnej anamnáze sa zvolí individuálny program  pre jednotlivé partie tela a nastavia sa optimálne parametre pre dosiahnutie účinku ošetrenia, sled ošetrovania a časové rozpätie pre jednotlivé partie.

Kavitačným prístrojom sa pôsobí na tukové bunky pomocou nízkofrekvenčného ultrazvuku, v nich sa tvoria

mikrobublinky, ktoré spôsobujú implóziu tukových buniek, ich uvoľnenie do medzibunkového priestoru

a vyplavenie z tela lymfatickými a močovými cestami.

Tým sa dosiahne žiadaný výsledok – zmenšenie tukovej vrstvy a celulitídy vo veľmi krátkom časovom období.

Odporúčania pri kavitácii

Podľa rozsahu tukovitosti, či celulitídy sa klientovi odporúči počet procedúr pre dosiahnutie žiadaného výsledku, priemerne  6 – 8  pravidelných ošetrení.

Pred začatím i počas procesu chudnutia pomocou kavitácie sa odporúča vypiť denne 2 – 3 l vody denne.

Po ukončení kavitačných procedúr je vhodné absolvovať lymfodrenáž, ktorá napomáha tomu, aby všetky škodlivé látky , ktoré sa do tela dostávajú , boli z tela odvedené. Lymfodrenáž je vynikajúca na celulitídu a na celkové odvodnenie tela.

Výsledky kavitácie

Výsledky kavitácie sú viditeľné už po prvom ošetrení cca 1,5 – 3,5 cm. Po šiestich ošetreniach nastáva zmenšenie obvodu ošetrovaného miesta aj o 10 až 12 cm. Kavitáciu je potrebné absolvovať s odstupom času 7 – 10 dní, najlepšie pravidelne, aby sa dosiahol želaný výsledok.

Kontraindikácie kavitácie

– vysoký krvný tlak a kardiovaskulárne ochorenia, závažné ochorenia žíl

– psychické poruchy a nervové ochorenia, epilepsia

– tuberkulóza a infekčné ochorenia

– menštruácia, tehotenstvo

– kožné ochorenia, psoriáza, rany, ekzémy

Objednajte si procedúru online.

Kavitácia (40 min výkon + 20 min príprava) 60 min. Objednajte sa

Powered by themekiller.com